SEO

SEO, web sitenizin arama motoru algoritmaları na ve ziyaretçilere göre optimize edilmesidir.

SEO optimizasyonu iki aşamadan oluşmaktadır. Site içi optimizasyon ve site dışından yapılan optimizasyonlardır. Web sitenizi en uygun şekle sokma adına yapılan çalışmalar, İnternet siteleri için hayati önem taşımaktadır. Web sitesini kazanca dönüştürmenin en kısa yolu SEO dur. SEO web sitenizi arama motorları tarafından fark edilmesini sağlar. SEO hizmeti ile web siteleri arama motorlarında, ilk sayfada yer bulur. Çok fazla ziyaretçi web sayfalarınızı ziyaret eder. Web sitesi üzerinden hizmet ve ürün sunmamıza yardımcı olur.

Site içi SEO optimizasyonu

Web sitenizin ana sayfası ve diğer alt sayfalarını arama motorlarına göre en uygun şekle getirilmesidir. SEO için birçok değerlendirme sınıfı vardır. Bunlar web sitenizin gerek performansına gerek ise arama sonuçlarına etki edecek unsurlardır. Google ve benzeri arama motoru bu unsurlara göre değerlendirme yapmaktadır.

SEO

Web Sitesi Açılış Hızı

Web sitesi ve alt sayfaları ne kadar hızlı açılırsa robotlar tarafından o kadar çabuk taranır. Ayrıca sitenizi ziyaret eden kişileri bekletmemiş olursunuz. Web sitenizin hızlı açılması için yapılması gereken en önemli unsurlar aşağıda mevcuttur. Web sitenizin performansını arttırmak için bu maddelere dikkat etmeniz gereklidir.

  • Resimleri küçültün, resimler web sitenizin hızını düşürecek boyutlarda olmasın.
  • JavaScript ve css dosyalarınızı sıkıştırın, optimize edin. Küçük boyutlu javascript ve css dosyalarını, html dosyalarınızın içerisine yerleştirin.
  • Web sitenizin açılmasını geciktiren java ve css içeriklerini sitenizin footer alanına taşıyınız. Web sitenizin tasarımına ve işleyişine zarar vermeyecek ölçüde bu işlemleri gerçekleştiriniz.
  • Web sitenizin barındığı sunucunun hızlı olduğuna emin olunuz. Detaylı bilgi için seo hosting sayfamızı okuyunuz.

Link Analizi

Linkler web siteleri için SEO açısından en önemli unsurlardır. Web sitelerinin arama motorları gözünde performansına doğrudan etki eder. Hem site içi linkler hem de site dışından sitenize gelen linkler çok önemli bir SEO unsurudur. Siteniz içerisinde yada dışarıdan gelen linklerin doğru analiz edilmesi gerekir.

  • Web sitenizde hiç kırık link olmadığına emin olunuz. Kırık linkler web sitenize zarar verir.
  • Web sitenize dışarıdan gelen bir link, olmayan bir sayfanıza gidiyor ise 301 yada 303 yönlendirmelerinden bir tanesini kullanarak yeni sayfanıza yönlendiriniz.
  • Web sitenizden sosyal medya ağları veya benzeri sitelere link verirken rel=nofollow etiketini kullanmaya dikkat ediniz.

Özgün İçerikli Sayfalar

Web sitenizin içeriği, rakiplerinizin sitelerinden farklı olmalıdır. Kesinlikle kopya içerikleri web sitenizin içerisinde yer vermeyiniz. Size ait içerikleri, başka siteler tarafından kullanmasına göz yummayın. Arama motorları kopya içerikleri sevmez. Kopya içerikler spam olarak değerlendirir.

SEO için Hosting seçimi

Verimli bir SEO çalışması için hosting seçimi çok önemlidir. Ping sorgulamasına sıra süre içerisinde cevap veren bir hosting paketi tercih edilmelidir. Ek olarak web sitesine ait https protokolü SEO için daha faydalı olacaktır. Yada sabit ıp’ye sahip olmalıdır. SEO uyumu için A class yada C class ıp tercih ediniz.

Site içi SEO, web sitesi optimizasyonu konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Site dışı SEO optimizasyonu

Site dışı SEO tamamen referans link ve tanıtım metinlerine dayalıdır. Doğru ve dürüst sitelerden yani spam içerik ve virüs yaymayan sitelerden alınan referans kelime linkler web sitesi için faydalıdır. Spam ve yetişkin içerikleri barındıran sitelerden elde edilen linkler ise web sitesi için zararlıdır. Web siteniz için zararlı olabilecek sitelerden uzak durun. Mümkün oldukça web sitenize gelen linkleri doğru analiz edin. Sitenize zararlı ıp ve sitelerden gelen referans linkleri kaldırın.

Site dışı SEO hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu web sayfası tamamen bilgi amaçlı oluşturulmuştur. Kurumsal SEO paketlerimizi inceleyiniz. Yada SEO uyumlu web tasarım hakkında bilgi almak için tıklayınız.